Sprawdź status zamówienia


Ile kosztuje zestaw narciarski dla dzieci?

Ile kosztuje zestaw narciarski dla dzieci?

Zestawy narciarskie możemy podzielić na kilka typów. Podział ten oczywiście jest pomocniczy i niepełny. Niemniej, z grubsza rzecz biorąc komplety narciarskie a rozumiemy przez to buty + narty i i opcjonalnie kije - podzielić można na dziecięce i dorosłe. W tym artykule zajmiemy się tymi pierwszymi:

Zestawy dziecięce

W tym typie mieszczą się narty carvingowe (taliowane) w przedziale od 80 cm do 150 cm. Znajdziemy w tej grupie typowe narty do jazdy rekreacyjnej, jak i modele naśladujące wyglądem dorosłe narty slalomowe i race-owe (mamy więc Atomica w dizajnie modelów seniorskich, podobnie jest z Fischerem i Headem), im narta wyższa tym więcej takich perełek, które na pierwszy rzut oka nic nie odróżnia ich od dorosłych. Zaś po bliższym przejrzeniu inskrypcji desek dostrzeżemy literę „J” oznaczającą Juniora (narty dziecięce), drugą wskazówką jest podział DIN, który w przypadku juniorek kończy się zwykle na 7. Jednak zdecydowana większość nart służy po prostu nauce i należy je dobierać pod umiejętności, wzrost i wagę. Zawsze z miłą chęcią pomożemy Wam w odpowiednim doborze sprzętu. Buty jednoklamrowe, dwuklamrowe i z większą liczbą zapięć i regulacją występują od najmniejszych rozmiarów wkładek po te większe. Pamiętać należy, że standardowo but narciarski jest o około 1-1,5 rozmiaru większy od rozmiaru obuwia noszonego na codzień.

Ceny

obuwie dziecięce to zwykle koszt ok. 60-200 zł, jeśli wybierzemy używane i od 150-400 gdy wybierzemy nowe. Natomiast narty zaczynają się od 150 zł do 500 jeśli chodzi o używane i od 350 – 800, gdy wybieramy nowy sprzęt. W sumie w zależności od potrzeb i możliwości na zestaw narciarski wydamy ok. 350-400 zł (używany komplet) i 500-700 zł, gdy wybierzemy nowy sprzęt lub mieszany (nowy i używany). Kije przy zakupach powyżej 600 zł otrzymacie gratis.

 

Specjalnie dla Was

Największym udogodnieniem, które proponujemy naszym stałym klientom (rozumiemy przez to osoby, które nabyły już u nas używany lub nowy sprzęt) jest możliwość pozostawienia nart dziecięcych i butów w rozliczeniu. Jeśli dziecko, co pożądane i naturalne – wyrośnie z butów i nart, rodzic może takie narty zostawić w rozliczeniu przy zakupie nowego sprzętu.