Sprawdź status zamówienia


Co to jest rocker?

Co to jest rocker?

W kawałku zespołu Cree pod tytułem Rockowiec padają słowa:

 

O jednym myślę
Ja też bym tak chciał!
Zostać rockowcem, to byłby istny szał!
Niegrzecznym chłopcem być
U stóp mieć cały świat
Tak, to by było to
Na plakacie zamiast niego, stałbym ja!

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=viQrqY7KDTo

 

Rocker to tyle, co rockowiec, ale w interesującym nas kontekście jest to odmiana wygiętych nart, jak dawne popularne na Śląsku bednorki (wykonane z beczki). Rockery, czyli rockowce to nowa jakość w narciarstwie.Tekst piosenki mówi o zmianie, jaka zachodzi, gdy skosztuje się życia rockera. Nie inaczej jest tym nowym-starym wynalazkiem. Już wiele osób głosi wprost - dziś nastała epoka rockera, czyli nart z podniesionym dziobem i częścią przednią, a  czasem i tylną.

 

Zaprzyjaźniony specjalista wiodącej marki produkującej maszyny do serwisów narciarskich przy okazji targów w Kielcach opowiadał nam:

 

Ludzie wracają do dłuższych nart, bo są łatwiejsze w sterowaniu. Jednocześnie nierozsądnym byłoby rezygnowanie z krótkiego promienia skrętu, który ułatwia jazdę na nartach początkującym. Rocker w uniwersalnych nartach typu allmountain łączy te idee. Narty z rockerem  mogą być dłuższe, więc zapewniają stabilność w jeździe na wprost i na niezbyt dobrze przygotowanym podłożu. Przy tym w krótkich skrętach na płaskich nartach, powierzchnia jazdy jest mniejsza, więc narty w skręcie są krótsze i ułatwiają skręt. Wprowadzone w skręt na krawędziach, szybciej kreślą łuki poprzez pochylenie dziobów do stoku.  Dlatego dzięki rockerowi jazda na nartach allmountain/women jest łatwa i przyjemna. Dzięki profilowi tej narty łatwiej jeździ się w puchu i mokrym śniegu. Można też w pełni korzystać z uroków jazdy na krawędziach przy twardym podłożu. Narty z rockerem nawet przy niskiej prędkości pozwalają na jazdę carvingową w pełnym przechyle.

 

W naszym serwisie bez problemu odświeżymy, zregenerujemy i wykonamy dowolną usługę serwisową na nartach tego typu.