Sprawdź status zamówienia


Co zrobić ze starymi nartami?

Co zrobić ze starymi nartami?

Wielu z naszych klientów pyta o to, co zrobić ze starym sprzętem - prostymi nartami zjazdowymi, wiekowymi Polsportami oraz sprzętem dziecięcym, z którego pociechy już wyrosły? Często ktoś zupełnie nie zorientowany w wartości rynkowej zakurzonego cudeńka, funkiel nówki sprzed 30 lat łudzi się, że znajdzie jakiegoś nabywcę. Niestety, o ile zdarzają się miłośnicy starych samochodów, tak nie spotkałem się jeszcze z miłośnikiem starych nart/snowboardów.

 

Starocie najlepiej podać dalej, zwykle w niedalekim sąsiedztwie znajdą się osoby, które z różnych przyczyn nie zaczęły jeszcze przygody ze sportami zimowymi. W naszej witrynie internetowej można skorzystać z darmowych ogłoszeń - i zamieścić tam wpis - informujący o chęci przekazania butów/nart/snowboardu/wiązań/ Podobnie w stacjonarnej siedzibie e-narta.pl w Żorach przy Osińskiej znajduje się kącik darmowego sprzętu. Wystarczy zapytać o niego, kogoś z obsługi. Od lat akcję przekazywania nart potrzebującym prowadzi też pastor Jan Byrt z parafii Salompol w Szczyrku.


Wymieniamy sprzęt dziecięcy za dopłatą. Narciarski/snowboardowy sprzęt dziecięcy można w naszym sklepie zostawić w rozliczeniu. Ku zadowoleniu wszystkich rodziców wprowadziliśmy takie udogodnienie przed wieloma laty. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Wymieniamy sprzęt do długości 150 cm.

 

Istnieją też kreatywne rozwiązania. Ze starych nart można zrobić bardzo wiele. Nasza inwencja w tym zakresie jest niemała. Przy domu wykonaliśmy z nat część bramy, dwa kompostowniki a ze snowboardów ławkę. Po więcej pomysłowych zastosowań odsyłam Was na naszą stronę na Facebooku. :)