Sprawdź status zamówienia


Wypożyczać, czy kupować narty/snowboard?

Wypożyczać, czy kupować narty/snowboard?

Jeśli już stawiasz sobie to pytanie, to oznacza, że nie masz jeszcze swojego sprzętu i A - chcesz go kupić lub B - chcesz go wypożyczyć. I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre i bardzo nas cieszy. 

 

Należy zacząć od pytania. W pierwszej kolejności zapytaj sam siebie, ile razy w roku jeździsz na nartach (wiadomo, że gadanie do siebie to niepokojący objaw, ale...)?

 

Jeśli na przykład jedziesz 5 razy do roku na polski stok, to korzystniej będzie dla Ciebie wypożyczać sprzęt w naszej wypożyczalni. Oferujemy bardzo korzystne ceny. Jednodniowy wyjazd na narty wiąże się z kosztem 25 zł (narty + buty), jeśli chcesz do tego wypożyczyć kije lub hełm, to licz się z kosztem 5 zł za każde z tych dobrodziejstw. Tym samym, na sezon wydajesz na sprzęt ok. 150 zł. Nie musisz też dbać o serwisowanie tego sprzętu.Więc odpadają Ci kolejne koszty.

 

Wiadomo, że używka z wypożyczalni, to nie jest funkiel nówka nieśmigana - czyli jakiś dajmy na to wymarzony Atomic SL 12, ale coś za coś... Z wypożyczalni warto skorzystać też wtedy, gdy jeździsz na narty raz do roku, np. na tydzień lub dwa w Alpy.

 

Gdy po prostu wolałbyś nie inwestować w swój własny sprzęt i nie czujesz palącej potrzeby jego posiadania, to korzystaj z wypożyczalni. Zaoszczędzisz. Pamiętaj, że nie jest to powód do wstydu, a widomy znak tego, że myślisz realnie o swoich potrzebach i jesteś człowiekiem twardo stąpającym po ziemi. 

 

A może swój sprzęt?

Inną sprawą jest to, że nic nie zastąpi komfortu posiadania własnych butów i nart/snowboardu. Podobnie, jak samochód musisz wpierw ten sprzęt wyczuć, poskromić lub obłaskawić, by dawał Ci 100% przyjemności z jazdy. A ta jest najważniejsza. Podobnie, jak z autami, większość z nas jeździ używanymi a mniejsza część nowymi.  Jak mówił klasyk filozofii, świadomość kształtuje byt, im więcej będziesz na temat nart/snowboardu wiedział, tym większe będą Twoje oczekiwania i chęć posiadania wymarzonego sprzętu na własność. Za komplet - przyzwoitych nart i butów zapłacisz w naszym sklepie już ok. 600 zł. Za snowboard od 700 zł. Musisz to tego doliczyć serwisowanie raz do roku. Nie ma, co udawać. Każdy jeżdżący wie,  że nie jeździ się po to, by oszczędzać, ale po to, by żyć. Więc jakiekolwiek kalkulacje są tu na bakier z ideą narciarstwa, którą niezmiennie pozostaje dobra zabawa.